Catalin Chereches
 a adăugat 21 de fotografii noi în albumulPremierea elevilor la concursul de desen "Viața la fermă".

18 iunie la 14:19 · OS X ·

Elevii școlilor generale din municipiul Baia Mare care au participat la proiectul "Cătălorie în lumea produselor tradiționale" au fost astăzi premiați. În cadrul proiectului ei au participat la un concurs de desen pe tema "Viața la fermă". În competiție s-au înscris 10 clase de la școlile "Dimitrie Cantemir”, "Alexandru Ivasiuc" și "Octavian Goga" din Baia Mare. În cadrul concursul, elevii au văzut de aproape ce înseamnă viața la țară, vizitând gospodăriile producătorilor tradiționali din localitățile Dănești pe Someș, Lăpușel pe Someș, Remetea Chioarului, Băița Băii, Prislop, Boiu Mare și Șomcuta Mare. Proiectul se află la cea de a treia ediție și este derulat de Municipiul Baia Mare prin Serviciul Public Ambient Urban și Asociația Producătorilor de Produse Tradiționale și Ecologice din Maramureș.