Blog

Gânduri pentru absolvenți... clasa a VII-a A

Gânduri pentru absolvenți... clasa a VII-a A

Dragi colegi din clasele a VIII-a,

În numele clasei a VII-a A, vă felicit! Ați ajuns la finalul unui drum început în clasa pregătitoare, când, pentru prima dată, ați pășit în universul școlii.

Ați dezlegat tainele științelor (mai puțin ale fizicii!), ați râs și ați plâns împreună, ați legat prietenii, v-ați ascuns în baie să povestiți în liniște, ați avut și conflicte încheiate cu cornuri aruncate pe geam... Ați trăit împreună emoțiile testelor la "română" și "mate".

Sunt sigură că acești ani vor rămâne veșnic în amintirea și sufletul fiecăruia.

Acum e timpul să începeți un nou ciclu de învățământ, diferit de cel pe care tocmai l-ați terminat. Veți întâlni persoane noi, veți asimila alte cunoștințe și, încetul cu încetul, vă veți apropia de maturitate.

Vă urez succes în continuare, orice drum veți urma și să vă amintiți mereu cu bucurie de anii de gimnaziu!

Ema Antonia Miskolczi, clasa a VII-a A

prof. îndrumător, Camelia Miskolczi
Școala Gimnazială "Alexandru Ivasiuc" – Baia Mare

Articole similare

Informare

Acesta este website-ul oficial al Școlii Gimnaziale "Alexandru Ivasiuc".

Toate materialele și fișierele grafice de pe acest website sunt protejate de legea drepturilor de autor, cu modificările și completările ulterioare, și nu pot fi reproduse fără acordul expres al Școlii Gimnaziale "Alexandru Ivasiuc".

Orarul școlii