Programul național pilot "Școala după școală"

Începând cu semestrul al II-lea al anului școlar 2020-2021, Ministerul Educației organizează și asigură desfășurarea Programului național pilot de tip "Școala după școală", pentru elevii până la clasa a VIII-a inclusiv.

Scopul principal al Programului național pilot de tip "Școala după școală" este organizarea, în școlile cu clase de învățământ primar și gimnazial, de activități remediale, în vederea acordării de sprijin elevilor pentru formarea competențelor specifice, sporirea șanselor de succes școlar și de acces la niveluri superioare de educație și diminuarea riscului de părăsire timpurie a școlii.

Cadre didactice implicate: Camelia Pop, dr. Elena-Emilia Pop, Teodora Pușcaș, Daciana Sas