Asociația părinților

Asociația părinților de la Școala Gimnazială "Alexandru Ivasiuc"

Asociația de părinți este o asociație neguvernamentală și non-profit care s-a înființat la inițiativa câtorva părinți și a conducerii școlii, asigurând astfel un cadru legal pentru implicarea părinților în viața școlii noastre.

Scopul asociației este de a sprijini școala noastră în activitățile de instruire, educare și formare a elevilor, prin implicarea în îmbunătățirea și modernizarea bazei materiale a școlii, participarea părinților la activități extracurriculare, susținerea și promovarea intereselor copiilor în școală.

Linkuri utile

Actul Constitutiv